HAKKIMIZDA

Karadeniz Holding'in temelleri 1948 yılında merhum Rauf Osman Karadeniz’in ağır sanayi makine ve ürünlerinin ticaretine girmesiyle atılmıştır.

76 yıldan bu yana başta enerji sektörü olmak üzere finans, gayrimenkul, gemi inşa sektörlerinde faaliyet göstermiş olan Karadeniz Holding sadece Türkiye’nin değil dünya enerji sektörünün de başarılı şirketleri arasında yer almaktadır.

1996 yılında adım attığı enerji sektörünün kısa zamanda öncülerinden olan Karadeniz Holding, Türkiye’de birçok ilke imza atmış ve birçok ödüle layık görülmüştür. İlk toptan elektrik satış lisansını almıştır, ilk sınır ötesi elektrik ihracatını yapmıştır ve Avrupa’dan elektrik ithalatını yapan ilk özel şirket olmuştur. Hâlen Türkiye’de 250 MW kurulu gücü ile termik santral, jeotermal ve solar projelerindeki yatırımlarına hızla devam etmektedir.

Powership
Enerji
Gemi İnşaat
Finans
Gayrimenkul


Dünyayı aydınlatma ve global enerji piyasasının öncüleri olma yolunda 2007 yılında, ilk yüzen enerji gemisi “Powership” filosunun üretimine başlamıştır. Global markası Karpowership ile son 15 yıldır Türkiye’nin gücünü ve teknolojisini diğer ülkelere götüren Karadeniz Holding, 2022 yılı itibariyle 6.000 MW’ı aşan kurulu gücündeki 40 enerji gemisi ile dünyanın en büyük yüzer enerji santrali filosuna sahip şirketi olmuştur. Powership filosunu, uluslararası markası Karpowership altında yöneten Karadeniz Holding, bugün Afrika’dan Asya’ya 15 noktada elektrik üretmektedir. Fildişi Sahili, Gana, Mozambik, Gambiya, Sierra Leone, Guinea, Guinea Bissau, Senegal gibi birçok ülkenin %10-%100 oranındaki elektrik üretimlerini karşılamaktadır.


Bugün 2.600 çalışanıyla 15 farklı ülkede faaliyet gösteren Karadeniz Holding yatırımlarına hızla devam etmektedir. 

İstanbul OFİS

Merkez Mahallesi
Develi Caddesi No:14
34406, Kağıthane
İstanbul, TÜRKİYE

DUBAİ OFİS

Almas Tower 19A Jumeirah
Lakes Towers PO Box
488013 Dubai,
Birleşik Arap Emirlikleri

İstanbul Office

Merkez Mahallesi
Develi Caddesi No:14
34406, Kağıthane
İstanbul, TÜRKİYE

DUBAİ Office

Almas Tower 19A Jumeirah
Lakes Towers PO Box
488013 Dubai,
Birleşik Arap Emirlikleri

Copyright © 2023 Karadeniz Holding